Stopila sem v razred, a tam je namesto učiteljice Sabine stala ženska s kratkimi blontnimi lasmi. »Kdo pa sploh je to«, sem pomislila. »Ali imamo novo učiteljico?« Potem pa sem se spomnila, da nas danes obišče Lucija Čirović. Nisem bila točno prepričana kdo je, samo vedela sem, da nas bo zabavala. Njen namen je bil, da nam predstavi knjigo z naslovom Dečki iz Pavlove ulice. Na zelo smešen način nam je opisala glavne junake. Spreminjala je glasove in mimiko na njenem obrazu. Predstavila nam je tudi smešne dogodke z njenima nečakoma in nečakinjo. Na primer: Ko je bil njen najstarejši nečak še majhnem, je vedno, namesto da bi rekel ne, rekel BOŠššš.  Pričakovali so nova člana družine, ki naj bi bili dve sestrici. Mama ga je vprašala, ali hoče imeti sestrico. Odgovoril je: »N – jaa«. Nato ga je navdušeno vprašala: »Kaj pa dve sestrici?« Takrat pa je sunkovito dvignil roko in vzkliknil: BOoooooooooŠšššš!!!!!!!!!!

Smejali smo se kot hijene, da nas je bolela čeljust.

Nato smo se razporedili v dve skupini ter tekmovali v pantomimi in v ugotavljanju glavnih oseb iz knjige. Zelo všeč mi je bilo tudi, kako je Lucija na smešen način predstavila vsebino Dečki iz Pavlove ulice, da nas je še bolj navdušila. Na koncu smo ugotovili, da je ona posodila glas papagaju pri televizijski oddalji Ribič Pepe.

Upam, da Lucija še kdaj pride na našo šolo in nas bo še enkrat tako nasmejala ter navdušila s kakšno drugo knjigo.

Hvala, Lucija! Legenda si!

Napisala: Zoja Strmšek, 7.a

[slideshow id=7]