Na naši osnovni šoli v Račah imamo izvrstno plezalko, ki ponosno dosega svoje cilje. Plezanje je njena strast in v njem zelo uživa. Postavila sem ji par vprašanj, da bi izvedela kaj novega.

Ema, kdaj si šla na svoj prvi trening plezanja?

Na svoj prvi trening sem šla v drugem razredu, ko sem bila stara 6 let.

Kolikokrat na teden imaš treninge in kako dolgo trajajo?

Treninge imam 5x na teden trajajo pa 3 ure, razen enkrat okoli 4 ure.

Kakšno opremo potrebuješ za plezanje?

Potrebujem plezalke in vrečko z magnezijem, če pa plezam na visoki steni, pa rabim še plezalni pas, plezalno vrv in gri-gri.

Ali si edina v družini, ki te plezanje veseli?

Trenutno ja, mojega atija veseli treniranje otrok in plezanje z mano. Upam pa, da bo moj mlajši bratec Gašper tudi kdaj poskusil.

Po kom se zgleduješ oz. kdo so tvoji idoli?

Rada se zgledujem po zelo znani slovenski plezalki Janji Garnbret.

Ali si spoznala veliko novih ljudi, ki jih plezanje veseli?

Ja, in spoznavanje novih plezalcev je res fajn.

Kolikokrat si že bila na prvem mestu na tekmovanjih?

Velikokrat, ne štejem več. Rada pa bi bila na prvem mestu tudi na pomembnejših tekmovanjih npr. na mednarodnih. In –  delam na tem.

Ali zaradi tekem veliko potuješ?

Ja, potovanj je zaradi evropskih in svetovnih prvenstev zelo veliko, ampak v tem še bolj uživam, saj vidim svet in zraven delam še svojo najljubšo stvar – plezam.

Ali si zadovoljna s svojimi cilji? Bi mogoče kaj spremenila?

Lanska sezona mi ni šla tako, kot sem si želela, razen državnih tekem, kjer sem v skupnem seštevku zmagala, tako da letos želim zmagati tudi na evropskih tekmah.

Vsi vemo, da je v vsaki karieri veliko vzponov in padcev. Kateri padec te je naredil močnejšo?

Ko sem prišla na prvo evropsko tekmo v Franciji in sem bila res v dobri formi, vseeno pa nisem plezala tako kot znam in na koncu za las zgrešila finale. Naučila sem se, da moraš biti tudi psihično pripravljen.

Draga Ema Seliškar, vsi navijamo zate in ti želimo veliko uspeha v prihodnje.