Devetošolci smo  v ponedeljek, 24. 9. 2018, preživeli dopoldan na Ptuju. Tja smo se peljali z vlakom. Z nami so šli tudi sedmošolci.

Najprej smo se dobili na železniški postaji v Račah in se nato odpravili z vlakom proti Ptuju. Na Ptuju smo se odpravili proti gradu, vmes smo še se ustavili pri knjižnici, saj smo do tja pospremili sedmošolce, nato smo nadaljevali pot. Ko smo prispeli do gradu, smo imeli krajši odmor, nato nam je učiteljica Tatjana Tramšek povedla zanimivosti o Ptuju. Po uvodu smo šli v grad in se razdelili v dve  skupini.  Ena skupina si je šla ogledat  grad, druga skupina pa je imela delavnico, kjer smo pozlatili angelčke. Po ogledu in delavnici v  gradu smo se odpravili proti gledališču, kjer smo si ogledali predstavo i Cankar. Po prestavi smo se odpravili proti železniški postaji in šli domov.

Zapisala: Vita Brecelj, 9.a