Janja Dular in njena zgodba o pomoči ljudem, ki so tega potrebni

V ponedeljek, 24. 9. 2018 smo se vsi razredi na naši šoli odpravili v kinodvorano, kjer nam je gospa Janja Dular, ki prihaja iz Slovenije in živi v Afriki, predstavila življenje v Afriki. Sama se je namreč že dolgo nazaj odpravila tja, saj je že kot otrok želela pomagati v Afriki. Zaupala nam je kar nekaj čustvenih zgodb, predstavila življenje ljudi in njihove navade. Tam je naredila veliko za njih, predvsem pa je mnogim spet narisala nasmeh na obraz. Pomagala je obnoviti šole, da se otroci lažje učijo.  Življenje tam je za nekatere nepredstavljivo. Kljub slabim pogojem, ki jih imajo tam in temu, da vedo, da ni velikih možnosti za izobrazbo, so otroci vedno pozitivni, veseli in nasmejani in polni energije. Pokazala nam je razne posnetke njihovega načina življenja, jezikov in veselja do šolanja, saj ob prihodu učiteljice v razred zaplešejo. Ljudje tam so zelo spretni, saj je s sabo prinesla veliko izdelkov: torbice, ki so jih naredile ženske, krila in veliko izdelkov iz lesa, ki jih tam prodajajo, da si lahko zaslužijo kakšen dodaten evro. Da bi gospa Janja lahko še pomagala ljudem in obnavljala šole, je organizirala predavanja po Sloveniji, kjer je zbirala prostovoljne prispevke.

Hvala vsem, ki ste prispevali evro ali dva, ki jih ne boste pogrešali, otrokom v Afriki pa bo pomenilo veliko.

Zapisala: Manca Škerlak, 7.a

[slideshow id=11]