Klemen Modrijančič  – osemkratni državni prvak v atletiki.

Klemen je star 13 let in trenira atletiko že 6 let. Državni prvak je bil v skoku v daljino, teku na 60m, 600m in 200m.

Klemen, treniraš že 6 let. Zakaj si se odločil, da boš treniral atletiko? Kdo te je zanjo navdušil?

Večkrat sem po televiziji gledal tekme in se mi je zdelo zelo zanimivo.

Kaj te pri atletiki najbolj navdušuje?

Zelo všeč mi je bilo, ko sem gledal, kako najboljši športniki dosegajo odlične rezultate.

V katerem klubu treniraš in kolikokrat na teden imaš treninge?

Treniram v atletskem društvu Slovenska Bistrica, treniram pa petkrat na teden.

Glede na to, da dosegaš dobre rezultate, so tvoji treningi verjetno zahtevni. Nam lahko na kratko predstaviš, kako izgleda tvoj dnevni trening in kako dolgo traja?

Moji treningi so čisto različni, odvisno od discipline, ki jo vadim. Traja pa eno uro in pol.

Si večkratni državni prvak. Kaj ti pomeni naslov državnega prvaka?

Pomeni mi zelo veliko, saj to pove, da ni v državi nikogar, ki bi me premagal.

Ali se udeležuješ mednarodnih tekmovanj? In če se, katerih si se v zadnjem času udeležil?

Če se le lahko. V zadnjem času sem se udeležil evropskih otroških atletskih iger, kjer sem dosegel 3. mesto.

Ali imaš v prihodnosti kakšno tekmovanje?

Zdaj imam malce premora, januarja pa se spet začnejo državna tekmovanja.

Ker si bil že nekajkrat kot tekmovalec pri vrhu, nas zanima, kje hraniš svoje pokale in medalje? Imaš kakšen poseben prostor zanje?

Nimam posebnega prostora. Vse je na steni.

Glede na to, da si športnik, nas zanima, s čim se ukvarjaš v svojem prostem času?

Tudi v svojem prostem času se veliko ukvarjam s športom.

Kdo je tvoj vzornik, kdo te navdušuje? Zakaj?

Nimam vzornikov.

Klemen hvala za odgovore in za čas, ki si si ga vzel. Želimo ti še veliko dobrih rezultatov.

Intvervju: Nuša Vogrin