BQL je oznaka za koroška brata, ki se ukvarjata z glasbo. Rok (26 let) in Anej (19 let) sta na glasbeni sceni že od leta 2016, takrat sta namreč zaslovela s pesmijo Muza.Za uspeh nista potrebovala Evrovizije,  preprosto sta delala to, kar ju veseli in se nista spreminjala. Ravno s takšnim ravnanjem sta postala ZVEZDI. Na njunih koncertih se vrsti veliko najstnic, najstnikov in njihovih mam.
Z njima sem opravila intervju, izbrala vprašanja, ki še jih nisem zasledila.

KAKŠEN HOBI STA IMELA V MLADOSTNIH LETIH?
ROK: Jaz sem 10 let treniral nogomet.
ANEJ: Tudi jaz sem treniral nogomet in sicer 7 let in pa košarko 3 leta.

ALI IMATA RADA ŽIVALI IN KATERA VAMA JE NAJLJUBŠA?
ROK: Sva zelo velika ljubitelja živali. Doma smo imeli veliko muc. Če bi nama čas dopuščal bi doma imela kakšno žival.
ANEJ: Tudi jaz si že veliko časa želim psa. Tako da upam, da v prihodnje.

KATERI PREDMET V ŠOLI VAMA JE ŠEL NAJBOLJE IN KATERI VAMA JE DELAL TEŽAVE?
ROK: Najboljše mi je šla športna, najslabše pa matematika.
ANEJ: Meni pa je najboljše šla angleščina, najslabše pa matematika.

ANEJ, ALI IMAŠ PO KONČANI SREDNJI ŠOLI, ŠE ŽELJO NADALJEVATI ŠTUDIJ?
ANEJ: Ja, seveda. Nadaljeval bom študij v smeri avdio produkcije, tako da bom postal Raayev posnemalec. (smeh).

PRED KRATKIM STA SE PRESELILA V LJUBLJANO. KAKO SE SEDAJ POČUTITA, KO ST »SAMOSTOJNA« IN NISTA VEČ POD »VODSTVOM« STARŠEV?
ROK: Ja, imaš prednosti in imaš slabosti. Prednosti so, da si samostojen in si sam razpolagaš svoje urnike ter kdaj boš prišel domov. Slabost je pa predvsem kuharija in pa pranje oblačil. Dejansko ni več čudežnih košev za perilo, ko vržeš noter coto in je zjutraj že oprana in zložena.
ANEJ: Jaz se strinjam s tem, kar je povedal Rok. Je pa boljše, predvsem zaradi nastopov, ker imaš povsod do tja največ 1 uro.

ALI SE KDAJ SKREGATA ZARADI HIŠNIH OPRAVIL IN KAKO SI JIH PORAZDELITA?
ROK: Absolutno.
ANEJ: Samo zaradi tega se kregava. To je edina točka, kjer imava spore.
ROK: Večinoma so to oblačila. Ko se gre tuširat, vrže hlače in jih pusti tam 3 dni. Potem pa ga je potrebno malo za ušesa. He he.
ANEJ: » Saj ti si isti. Hehe«

KATERI KONCERT SE VAMA JE DO SEDAJ NAJBOLJ VTISNIL V SPOMIN IN ZAKAJ?
ROK: To je ful težko vprašanje. Čist vsak izmed koncert je nekaj posebnega. Neglede na to ali je 1000 ljudi ali le pet. Midva se vedno trudiva, da oddelava povsod enako. Je včasih težko zaradi energije,
ker je razlika, če 1000 ljudi ploska, se ti tudi drugače počutiš in tudi oddajaš boljšo energijo, kot če ni nobenega pred odrom. Ampak imava pa načelo, da neglede na vse, se vedno potrudiva po najboljših močeh. Vsak koncert je nekaj posebnega.

GLEDE NA TO DA IMATA KONCERTE RAZPOREJENE PO VSEJ SLOVENIJI, JIH JE VSEENO PREMALO V MARIBORU. TOREJ, ALI BO V PRIHODNJE TUDI KAKŠEN KONCERT NA ŠTAJERSKEM?
ANEJ: Na štajerskem sva bila že kar velikokrat in verjameva, da še bova.
ROK: V kratkem bomo na Ptuju in Mariboru, v jesenskem delu. Bova pa vse obveščala na najinih socialnih omrežjih.

ZANIMA ME, KAKŠNO MNENJE IMATA GLEDE SVOJIH OBOŽEVALCEV OZ. TAKO IMENOVANIH BQL-OVCEV?
ROK: Ful je fajn, da se je oblikovala ena taka skupina, kot so bql-ovci, ker to pride spontano. Z nekaterimi, ki jih srečuješ ,se ti zdi ,kot da se poznaš z njimi že celo življenje. Oblikuje se neka prijateljska naveza. Ful nama je všeč, da se bql-ovci med sabo spoprijateljujejo in se družijo. V bistvu sva kriva za nastanek marsikaterega prijateljstva, morda se bo kak par celo zaljubil (smeh). Zadnje čase opažava, da se med sabo tudi  malo kregajo. To nama ni všeč, saj načelo bql-ovcev ne bi smelo bit sovraštvo ali kreganje, ampak se imeti fajn in imeti radi. Imeti bi morali skupno točko, to sva midva.

ROK, KONČNO JE PRIŠEL ČAS, KO JE ANEJ NAREDIL VOZNIŠKI IZPIT. KAKO SE SEDAJ POČUTIŠ, KO IMAŠ OSEBNEGA ŠOFERJA? ALI ŠE VEDNO V VEČINI PRIMEROV VOZIŠ SAM?
ROK: Hvala bogu. (smeh) Moram povedati, da sem res vesel, da je Anej naredil izpit. Včasih so zame bile kar mučne vožnje. Imela sva tudi po 3 koncerte na dan. Zdaj si pa predstavljajte, stati na odru v enemu dnevu kar trikrat, se voziti po celi Sloveniji in pa potem še domov na Koroško. Je res včasih kar utrujajoče in si zdaj to res razporejava na nek fajn način.

ZA SVOJ AVTO STA ŽE DRUGIČ IZBRALA ZNAMKO FORD. KAJ VAJU JE NAVDUŠILO PRI IZBIRI IN KAKO STA ZADOVOLJNA?
ANEJ: Midva sva obadva istega mnenja. Dejansko še nisva vozla boljšega avta kot je Ford Focus. Mogoče zaradi tega, ker se v njem res počutiva udobno in zmogljiv je dovolj.
ROK: Pa lep je! (smeh).

GLEDE NA TO, DA JE DRUGI AVTO RUMENE BARVE, ALI STA BARVO IZBRALA SAMA ALI STA SE ZGLEDOVALA PO FILIPU FLISARJU? (SMEH)
ROK: Ne nisva se zgledovala po njem. Če sem čisto iskren, je bil edini Ford Focus ST še na voljo pri Reberniku. To je res en poseben avto, ki je narejen po naročilu. Ne delajo ga serijsko, ker ima res posebno mašino, ful je močan in je bil edini tu na voljo.
ANEJ: Pa že en čas sva ga gledala in sva vedno rekla, tega bova enkrat mela.
ROK: Zdaj pa že drugega gledava. (Smeh oba)

KAKŠEN JE VAJIN ŽIVLJENJSKI MOTO?
ROK: Bodi iskren človek. Tak kot si doma, med prijatelji, tak bodi na odru. Midva sva točno taka kot sva. Nikoli se ne bova spremenila za nič na svetu. Rada sva med ljudmi, ki naju imajo radi. Drugi ki te nimajo, pa se požvižgaš na njih. To je najin moto.
ANEJ: Zelo dolg. (Smeh)

Intervjuvala in zapisala: Tanaja Žunko, 9.a