Dr. Aleksander Zidanšek, predsednik sveta staršev, nam je zaupal, zakaj je sprejel mesto predsednika in kaj želi doseči na tem položaju.

Kako ste postali predsednik sveta staršev na OŠ Rače?

Izvolili so me člani sveta staršev.

Zakaj ste se odločili, da sprejmete mesto predsednika sveta staršev?

Ker lahko svet staršev prispeva k reševanju problemov in tako izboljša počutje učencev in učiteljev na šoli.

Kako dolgo ste že predsednik sveta staršev?

Prvič so me izvolili leta 2015, nato pa vsako leto ponovno na prvi seji.

Kakšno je vaše delo na tem položaju?

Pripravljam gradiva za seje, jih sklicujem in vodim. Prav tako skrbim za reševanje občasnih pritožb staršev in za vključevanje njihovih predlogov v delo šole.

Ste zadovoljni z današnjim stanjem ali želite kaj spremeniti?

Današnje stanje na šoli je dobro, učenci se počutijo prijetno in dosegajo dobre rezultate. Želim si, da bi učenci še bolj navdušeno pridobivali znanje in bili dobro pripravljeni na življenje.

Na šolskih prireditvah ste pogosto eden od govornikov. Je to ena izmed vaših nalog?

Ne gre sicer za uradno nalogo, jo pa kljub temu rad opravljam.

Kaj ste po poklicu?

Po poklicu sem fizik. Delam raziskovalno na Institutu »Jožef Stefan«, učim pa na Univerzi v Mariboru in na Mednarodni podiplomski šoli Jožefa Stefana.

V reviji Zarja smo prebrali, da ste edini slovenski član Rimskega kluba. Nam lahko poveste več o tem?

Pred petdesetimi leti je Aurelio Peccei zbral ugledne znanstvenike in podjetnike, da bi skupaj razmišljali o prihodnosti človeštva.

Kako ste se jim pridružili?

Na povabilo pokojnega akademika profesorja Blinca sem se udeležil srečanja Rimskega kluba leta 2001. S člani sem hitro našel skupni jezik, ker nas druži prepričanje, da so problemi sodobnega sveta rešljivi in da jih bomo rešili.

Hvala za pogovor. Veliko uspeha pri delu in upam, da bomo skupaj naredili šolo še bolj prijetno.

Lukas Zidanšek, 7.b